Rob Out (1939-2003)
Voor de jongere generatie zal de naam Rob Out niet veel oproepen. Ook Veronica zal tegenwoordig, misschien nog als omroep, ook al niet veel respons geven. Zo gaat dat met bekendheid. Toch heeft Rob Out wel het een en ander teweeg gebracht met de zee zender Veronica. Het begin van de commerciële omroep. Ik noem de naam van Rob Out omdat ik kortgeleden een advertentie zag waarin verkoopsters werden gevraagd voor zijn platenzaken in Amsterdam en in Zaandam.
Foto: Wikipedia
De platenzaak was gevestigd in Poelenburg in het winkelcentrum de Bloemkorf. In een reclameblaadje voor het winkelcentrum wordt de zaak van Out de hemel in geprezen want bij hem kun je de nieuwste platen als eerste krijgen vanwege zijn connecties. Bij de opening van het winkelcentrum had Out met Veronica een ‘Beatshow’ georganiseerd in een grote tent in Poelenburg. Over twee dagen verdeeld traden daar verschillende bandjes op zoals the Outsiders, the Motions maar ook de Zaanse Teckels.
Winkelcentrum de Bloemkorf, 1979 GAZ 21.20878
Er was nog een connectie van Rob Out met Zaandam. Het zendschip Veronica, waar de zee zender op gevestigd was kwam naar de haven van Zaandam om opgeknapt te worden. Volgens Out was het de bedoeling om er een plek voor bijeenkomsten, vergaderingen en mogelijk in de toekomst een piratenmuseum van te maken. Op de foto in de haven van de Achtersluispolder zijn fans van Veronica het schip aan het schoonmaken. In augustus 1976 kwam het bericht naar buiten dat het schip verkocht was aan een investeringsmaatschappij. Wat zij met het schip voor hadden was nog niet duidelijk.
Foto: GAZ 28.39544 – Han de Groot